۱۳۹۰ آذر ۱, سه‌شنبه

CFOTool: ابزاری برای بهینه‌سازی بر اساس الگوریتم Central Force Optimization (CFO) در Octave/MATLAB®

امروز کد ابزار Octave/MATLAB® الگوریتم بهینه‌سازی Central Force Optimization (CFO) را در سایت Launchpad.net منتشر کردیم.

برای استفاده از این کد، می‌توانید آن را از آدرس زیر دریافت کنید:

الگوریتم CFO یک الگوریتم بهینه‌سازی هوش جمعی قطعی است که برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی توسط دکتر Richard A. Formato ارائه شد. برای آشنایی بیشتر با این الگوریتم، می‌توانید به مقاله‌ی زیر مراجعه کنید:


کد ارائه شده تحت نام CFOTool ابزاری را برای استفاده از الگوریتم CFO در برنامه‌ها و روی توابع دلخواه در نرم‌افزار Octave/MATLAB® فراهم می‌سازد.

این کد به صورت کاملا رایگان و تحت لیسانس GPLv3 منتشر شده است. نسخه برداری و انتشار این کد کاملا آزاد است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کپی برداری، لطفا به فایل COPYRIGHT ارائه شده به همراه کد مراجعه فرمایید.


در صورت وجود هر گونه مشکل در این ابزار لطفا از طریق آدرس ذکر شده در اول این متن مشکل را گزارش کنید تا در نسخه‌های بعدی برطرف گردد. همچنین در صورت داشتن هر سوالی خوشحال می‌شویم از طریق همان آدرس یا ارتباط مستقیم آن را با ما مطرح نمایید.

در نهایت لازم می‌دانم از آقای دکتر Richard A. Formato به خاطر کمک‌ها و همراهیشان در ایجاد این ابزار و همچنین به اشتراک گذاشتن منابع اصلی مربوط به الگوریتم CFO و از آقای دکتر سید حمید ظهیری به خاطر معرفی این الگوریتم، همراهی صمیمانه و راهنمایی‌های بی‌دریغشان کمال تشکر را داشته باشم. برای این دو بزرگوار آرزوی سلامتی و موفقیت در تمام امور زندگیشان را دارم.